مکمل رنگ آبی در لباس – رنگ آبی با چه رنگی ست میشه؟

مکمل رنگ آبی در لباس

آبی یکی از زیباترین و محبوب‌ترین رنگ‌هایی است که بسیاری از ما در استایل خود از آن استفاده می‌کنیم. زیبایی این رنگ از یک سو و تنوع بالا و تنالیته‌های مختلف آن از سوی دیگر باعث شده تا آبی به عنوان یکی از رنگ‌های اصلی در دنیای مد و فشن مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین مکمل رنگ آبی چه رنگی است؟ ست رنگ آبی از آن رنگ‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. آیا در استایل های‌مختلف، انتخاب‌های خلاقانه رنگ آبی را امتحان کرده‌اید؟ رنگ مکمل آبی آسمانی و مکمل آبی کاربنی چه رنگی است؟ آیا می‌دانید مانتو آبی کاربنی یا آبی روشن را با چه رنگی می‌توانیم ست کنیم؟

هر رنگی از خود حس و حال بخصوصی به اطرافیان منتقل می‌کند. رنگ آبی نیز از رنگ‌های آرامش بخشی است که حس لطافت و پاکیزگی را به همراه دارد. از طرفی از لحاظ روانشناسی، استفاده از رنگ آبی در ست لباس باعث حس اعتماد به نفس در افراد می‌شود. بنابراین به هنگام رفتن به جلسات مهم استفاده از این رنگ را به شما توصیه می‌کنیم.

پس برای پاسخ به این سوال که لباس آبی رو با چی ست کنیم همراه با لی لی سا باشید. در این مقاله به نکات مهم ست کردن این رنگ خواهیم پرداخت و به بیشتر رنگ های مکمل آبی اشاره خواهیم کرد. در ضمن آن، مثال‌های جذابی از استایل‌های پرطرفدار و جذاب با رنگ آبی را بیان خواهیم نمود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع رنگ آبی لباس

آبی از جمله رنگ‌هایی است که تنوع بسیار بالایی دارد. آبی کاربنی، آبی آسمانی، آبی پاستیلی، سبزآبی، آبی نفتی، لاجوردی، آبی درباری، آبی نیلی و آبی بنفش تنها برخی از انواع رنگ آبی هستند. تمام این رنگ‌ها می‌توانند به زیبایی و شکوه هرچه تمام‌تر در استایل ما مورد استفاده قرار بگیرند. به شرط آن که بدانیم هریک از انواع رنگ آبی با چه رنگی ست میشود.

بهترین مکمل‌های رنگ آبی چه رنگ‌هایی هستند؟

رنگ آبی با چه رنگی ست کنیم؟ رنگ آبی طبعی سرد دارد و خود دارای طیف رنگی بسیار متنوعی است که هر یک به تنهایی طرافداران زیادی نیز دارد. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ آبی نیلی، آبی آسمانی، آبی کلاسیک، آبی نفتی، آبی سیر و لاجوردی اشاره کرد. برخی دیگر از طیف های رنگ آبی مانند آبی مایل به بنفش، آبی متالیک روشن و آبی کبریتی به ندرت استفاده می‌شوند. در ادامه به بحث ست کردن رنگ آبی با رنگ های دیگر می‌پردازیم. بهتر است بدانید رنگ آبی کلاسیک در سال 2020 رنگ سال شناخته شد.

ست رنگ آبی با سفید

رنگ آبی و سفید در کنار یکدیگر یادآور آسمان و دریا هستند. بخصوص اگر رنگ آبی آسمانی را با رنگ سفید در کنار یکدیگر ست کنید. علاوه بر آن، این دو رنگ لطافت و پاکیزگی را همراه خود دارند. با اینحال، در یک مقایسه آماری نشان داده شده است که استفاده از رنگ آبی تیره در کنار رنگ سفید، نسبت به رنگ آبی روشن و سفید طرفداران بیشتری دارد. به نحوی که ست کردن رنگ آبی و سفید از جمله رنگ‌های پرطرفدار مجلسی است.

اگر می‌خواهید در یک استایل کژوال از ست رنگ آبی و سفید استفاده کنید، شما می‌توانید در المان‌های مانتو و شلوار  از رنگ آبی استفاده کنید و در تیشرت یا شومیز سفید خود از رنگ سفید. همچنین کسانی که عاشق شلوار سفید هستند، می‌توانند از آبی تیره در لباس یا مانتوی خود استفاده کنند.

ترکیب آبی کاربنی با سفید یک ترکیب مجلسی می‌سازد و بسیار طرفدار دارد. این رنگ را با شکلهای مختلف میتوانید با هم ست کنید. مثلا شومیز آبی کاربنی  با شال و شلوار سفید. یا دامن آبی  با بلوز سفید  (مث عکس زیر که یه لباس مجلسی شیک است). به عبارتی می‌توان گفت مکمل رنگ آبی کاربنی سفید است.

 

ست رنگ آبی با سفید

ست رنگ آبی با سفید

ست رنگ آبی با سفید

 

ترکیب رنگ آبی و خردلی

ترکیب رنگ آبی و زرد خردلی ، جزو پرطرفدارترین رنگ ها در میان رنگ‌های زمستانی، پاییزی و استایل کژوال است. در واقع رنگ زرد با طبع گرم خود در کنار رنگ آبی با طبع سردش، ترکیب چشم نواز و زیبایی ایجاد می‌کند. از طرفی، برای گرم تر شدن رنگ زرد، زرد خردلی را پیشنهاد می‌کنیم و برای سردتر شدن آن، رنگ زرد روشن.

از نظر چرخه رنگ آیتن، رنگ زرد و آبی درست مکمل یکدیگرند. پس می‌توان رنگ زرد را به عنوان مکمل رنگ آبی در نظر گرفت. البته بهتر است رنگ آبی شما، آبی تیره باشد. چرا که در واقع آبی تیره و زرد دو رنگ مکمل یکدیگر هستند. در ترکیب این دو رنگ، اغلب بهتر است شلوار  شما آبی و لباستان زرد باشد، و یا رنگ آبی نسبت به رنگ زرد غالب باشد و درصد بیشتری از استایل شما را شامل شود. ترکیب خردلی با آبی نفتی نیز یک ست جذاب برای استایل‌ زمستانی هست.

ترکیب رنگ آبی و خردلیترکیب رنگ آبی و خردلی

ترکیب رنگ آبی و خردلی

 

ست لباس آبی با سبز

رنگ آبی و سبز نیز دو رنگ از دل طبیعت هستند. این دو رنگ در کنار یکدیگر نشانه آرامش و پاکیزگی هستند. از طرفی، رنگ سبز که از ترکیب رنگ‌های آبی و زرد بدست آمده است، می‌تواند گزینه خوبی برای ست رنگ آبی به حساب آید.

اگر بدنبال رنگ سومی برای ست رنگ آبی و سبز هستید، ما به شما رنگ‌هایی در طیف قرمز-نارنجی یا قهوه‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. توجه داشته باشید که وقتی حرف از ست کردن رنگ آبی با سبز می‌شود، اغلب رنگ سبز کمتر از 30 درصد کل رنگ استایل شما را شامل می‌شود. مثلا می‌تواند تنها شلوارتان سبز باشد، و یا حتی فقط کیف یا کفش سبزتان را با رنگ آبی پالتوی خود ست کنید. در بین طیف رنگ‌های مختلف آبی، بهترین رنگی که می‌توانید با رنگ سبز ست کنید، رنگ آبی کلاسیک یا کربنی است.

ست لباس آبی با سبز

 

ترکیب رنگ آبی و قهوه ای

دو رنگ آبی و قهوه ای نیز دو رنگ با دو طبع مختلف هستند. ترکیب این دو رنگ مورد علاقه آقایان کت و شلواری است. به عنوان مثال می‌توانید کت آبی – سورمه ای تان را با کراوات و کمربند قهوه ای ست کنید و یا شلوار قهوه‌ای را با پیراهن آبی تیره. از طرفی اگر می‌خواهید بسیار شیک پوش به نظر برسید، بهتر است سارافون و آبی همراه با پالتو قهوه ای بپوشید. این ترکیب بسیار فوق العاده و خاص خواهد بود.پایین.

ترکیب رنگ آبی و قهوه ای

 

ست پاستیلی آبی آسمانی و صورتی

هارمونی دو رنگ آبی و صورتی کاملا با هم هماهنگ نیستند و بهتر است در ترکیب با رنگ زرد استفاده شود، با اینحال، این دو رنگ ( مخصوصا وقتی رنگ آبی آن آسمانی باشد در کنار طیف رنگ صورتی، پاستیلی به نظر می‌رسد ) می‌تواند تم دخترانه جذابی بسازد. بنابراین، اگر می‌خواهید ترکیب دو رنگ صورتی و آبی زیبایی در استایلتان داشته باشید، سعی کنید از رنگ صورتی روشن و آبی روشن استفاده کنید. البته اگر رنگ آبی سورمه ای را با رنگ صورتی پررنگ ست کنید، باز هم یک ترکیب دخترانه مجلسی زیبایی ایجاد می‌کند.

ست پاستیلی آبی آسمانی و صورتی

ست رنگ آبی و قرمز

دو رنگ آبی و قرمز کاملا مکمل یکدیگرند. ترکیب این دو رنگ، رنگی کلاسیک است که در طرح و نقش های قدیمی بسیار کاربرد داشته است. ترکیب این دو رنگ زمانی که رنگ آبی کلاسیک و قرمز خونی باشد، زیبایی بیشتری دارد. . این دو رنگ رنگ های اصلی هستند و هنگامی که می‌خواهید رنگ سومی هم در استایل خود بکار ببرید، رنگ زرد را به شما پیشنهاد می‌دهیم و ترکیب بسیار شادی را ایجاد می‌کند. ترکیب سه رنگ اصلی ایده جذابی است.

ست رنگ آبی و قرمز

 

مکمل رنگ آبی کاربنی

آبی کاربنی بدون شک یکی از جذاب‌ترین و باشکوه‌ترین انواع رنگ آبی است. استفاده از این رنگ شاید به کمی جسارت و ست کردن آن نیز به مقدار زیادی هوش نیاز داشته باشد.

به طور کلی ترکیب رنگ آبی کاربنی با رنگ‌های سفید، مشکی و کرم می‌تواند تعادل و هماهنگی خوبی در استایل شما ایجاد کند. اما اگر شما از آن دسته افراد جسور هستید و از ترکیب رنگ‌های خاص ترسی ندارید می‌توانید آبی کاربنی را با زرد، قرمز و صورتی هم ست کنید، ترکیبی که ست‌هایی بسیار جذاب و گیرا ایجاد می‌کنند.

مکمل رنگ آبی کاربنی

کت آبی کاربنی با چه رنگی ست میشود؟

کت آبی کاربنی می‌تواند با شلواری به رنگ خودش بیشترین هارمونی و برازندگی را ایجاد کند. همچنین شلوارهای سفید و مشکی هم می‌توانند مکمل خوبی برای ست با کت آبی کاربنی باشند.

شومیز آبی کاربنی با چی ست میشه؟

شومیز آبی کاربنی می‌تواند با یک شلوار سفید یا مشکی پارچه‌ای بیشترین هماهنگی را ایجاد کند. به طور کلی مشکی و سفید همیشه می‌توانند مکمل رنگ آبی کاربنی در لباس باشند. همچنین شومیز آبی کاربنی با جین مشکی نیز ترکیب جذابی خواهد شد. توجه کنید که جین آبی به هیچ عنوان مکمل مناسبی برای شومیز آبی کاربنی نیست. اگر به دنبال ست‌های جسورانه‌تر هستید می‌توانید به سراغ شلوارهای خردلی، زرد و صورتی هم بروید.

شومیز آبی کاربنی با چی ست میشه؟

 

بلوز آبی کاربنی با چه رنگی ست میشود؟

بلوز آبی کاربنی می‌تواند هم برای موقعیت‌های رسمی و هم موقعیت‌های غیررسمی مورد استفاده قرار بگیرد. برای ست بلوز آبی کاربنی می‌توانید به سراغ رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، بنفش، آبی آسمانی، سبزآبی، طلایی، طوسی، نارنجی و گلبهی بروید. همچنین ست آبی کاربنی و خردلی نیز می‌تواند یک ترکیب جذاب برای فصل پاییز باشد.

دامن آبی کاربنی با چه رنگی ست میشود؟

دامن آبی کاربنی را می‌توان با شومیز یا بلوزی خردلی، سفید، صورتی، قرمز و مشکی ست کرد. اما یکی از زیباترین رنگ‌هایی که می‌تواند با آبی کاربنی ترکیبی فوق‌العاده بسازد رنگ سبزآبی است. ترکیب آبی کاربنی با سبزآبی می‌تواند استایل بی‌نظیری برایتان بسازد.

دامن آبی کاربنی با چه رنگی ست میشود؟

 

مکمل رنگ آبی آسمانی

آبی آسمانی یکی دیگر از تنالیته‌های بسیار محبوب و خوش رنگ آبی است. به طور کلی در رنگ هایی که با آبی آسمانی ست میشود محدودیت چندانی وجود ندارد. سفید همیشه می‌تواند یکی از رنگ های مکمل رنگ آبی آسمانی باشد. صورتی روشن، ارغوانی، سبز چمنی، سبزآبی، نقره‌ای و تمام رنگ‌های پاستیلی می‌توانند با لباس آبی آسمانی ست شوند و ظاهری زیبا و دلنشین برایتان ایجاد کنند.

مکمل رنگ آبی نفتی

آبی نفتی یکی دیگر از رنگ‌های آبی محبوب است که رنگی بین آبی کاربنی و سورمه‌ای دارد. اما لباس آبی نفتی با چه رنگی ست میشه؟ به طور کلی برای ست کردن آبی نفتی باید به سراغ رنگ‌های کمی تیره‌تر رفت.

زیرا این رنگ خود حالتی تیره دارد و ترکیب آن با رنگ‌های خیلی روشن هماهنگی چندانی ایجاد نمی‌کند. برای انتخاب رنگ مکمل آبی نفتی می‌توانید به سراغ رنگ مشکی، مسی، نارنجی تیره و خردلی بروید.

مکمل رنگ آبی نفتی

 

ست رنگ آبی نیلی

آبی نیلی سایه‌ای از آبی بین رنگ‌های آبی لاجوردی و آبی آسمانی است. برای ست کردن لباس آبی نیلی می‌توانید به سراغ رنگ‌های خردلی، مسی، مشکی و خاکستری بروید.

شلوار آبی روشن با چی ست میشه؟

شلوار آبی روشن، مثل بسیاری از شلوارهای جین را به سادگی می‌توان با لباس‌ها و اکسسوری‌های رنگ روشن ست کرد. سفید، صورتی، نارنجی، خردلی، مسی، سورمه‌ای، زرد و سبز از جمله رنگ‌های مناسب به عنوان مکمل شلوار آبی هستند.

آبی روشن با چه رنگی ست میشه؟

به طور کلی برای ست کردن لباس های آبی روشن باید به سراغ رنگ‌های روشن بروید. سفید، صورتی، سبز روشن و سبزآبی رنگ‌های مناسبی برای ست کردن با رنگ آبی روشن هستند.

آبی روشن با چه رنگی ست میشه؟

آبی تیره با چه رنگی ست میشه؟

در یک نگاه کلی می‌توان گفت آبی تیره بهتر است با سایر رنگ‌های تیره مثل مشکی، خاکستری و خردلی ست شود. اما شما همیشه می‌توانید کمی جسورتر عمل کنید. رنگ آبی تیره را می‌شود با زرد، نارنجی و صورتی هم ست کرد و استایل جذابی به وجود آورد.

متضاد رنگ آبی

به طور کلی هر رنگی می‌تواند با رنگ متضاد خودش هم ست شود. البته که این کار اصول مشخصی دارد و باید به صورت دقیق انجام شود. در غیر اینصورت نتیجه می‌تواند عکس چیزی شود که انتظارش را داشتید.

برای ست کردن آبی با رنگ‌های متضادش ابتدا باید به تنالیته رنگ آبی توجه کنید. اما به طور کلی می‌توان گفت قرمز، مشکی، سفید و زرد رنگ‌های متضاد آبی هستند و ترکیب هوشمندانه این رنگ‌ها با هم می‌تواند روحیه جسورانه و اعتماد به نفس بالای شما را نشان دهد.

رنگ آبی پاستیلی با چه رنگی ست میشود؟

رنگ های پاستیلی همیشه می‌توانند با هم ست شوند. زیرا وقتی این رنگ‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند نوعی هارمونی و تعادل ایجاد می‌کنند. بنابراین آبی پاستیلی را می‌توانید با صورتی پاستیلی، سبز پاستیلی و حتی بنفش پاستیلی ست کنید. شلوار صورتی پاستیلی می‌تواند بهترین ست مانتو آبی پاستیلی باشد.

رنگ آبی بنفش با چه رنگی ست میشه؟

رنگ آبی بنفش کمی از ارغوانی روشن‌تر است. اساسا رنگ‌هایی که اینچنین بین چند رنگ مختلف قرار دارند را می‌توان با رنگ‌های زیادی ست کرد. تنالیته‌های مختلف رنگ آبی و رنگ بنفش می‌توانند با این رنگ ست شوند.

توجه کنید که به طور کلی آبی با بنفش ست جذابی را ایجاد نمی‌کند. اما اگر شما علاقه دارید که این دو رنگ را در کنار هم استفاده کنید بهترین راهکار این است که به سراغ رنگ آبی بنفش بروید.

با انتخاب یک جز آبی بنفش در استایل خود می‌توانید سایر بخش‌های استایل‌تان را از رنگ‌های مختلف آبی و بنفش انتخاب کنید. در حقیقت آن جز آبی بنفش در استایل شما همچون نخی نامرئی نوعی هماهنگی در بین سایر اجزای لباس‌تان ایجاد می‌کند که بدون شک در چشم بیننده بسیار زیبا و دلنشین جلوه خواهد کرد.

رنگ آبی یخی با چه رنگی ست میشه؟

آبی یخی را بهتر از هر رنگ دیگر می‌توان با سفید، صورتی ملایم، نقره‌ای و سبزآبی ست کرد.

رنگ آبی یخی با چه رنگی ست میشه؟

 

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش